streda 19. marca 2014

Kde bolo, tam bolo..

Nie som "starý ostrieľaný blogger" a možno práve preto sa mi práve deje to, že mám pocit, že chcem strašne veľa povedať a neviem si to v hlave usporiadať do nejakej formy, ktorá bude dávať zmysel. A navyše, neviem ako začať. Tak rovno napíšem pointu toho celého: Keď vám niekto niekedy tvrdil, že váš život nemôže vyzerať ako film, tak sa mýlil. Jasné že môže!Veľmi rád snívam. O kopci vecí. Keď som bol menší, mal som super sny. Napríklad som chcel hodiť rozhodujúcu trojku v poslednej sekunde a rozhodnúť zápas. (V NBA to volajú buzzer beater, lebo "porazíš" ten bzučiak, čo zaznie po uplynutí času. Bum, ste o niečo múdrejší. Zamálo :) ) Alebo som chcel zložiť pieseň tak dobrú, že ju so mnou bude spievať vypredaný štadión na mojom koncerte. A podobné veci. A nevedel som, či sa mi to niekedy splní. Ale potom sme raz hrali školský basketbalový turnaj a ja som hodil trojku v poslednej sekunde! A "porazil" som píšťalku učiteľa telesnej. Alebo som zložil hymnu pre detský tábor, teda, vymyslel som slová do melódie tej futbalovej pesničky od Shakiry. A na konci tábora som si uvedomil, že moju pieseň nadšene spieva 70 detí a 15 animátorov! A vôbec mi nevadilo, že to nie je vypredaný štadión. Alebo to, že som vtedy vôbec nerozhodol zápas, lebo sme vyhrali asi o 30 bodov. Bolo to ono!

A asi všetci poznáme a milujeme filmy, v ktorých sa deje niečo krásne. A je jedno, či ide o Aragorna, ktorý s kráľom Theodénom vyrazí na koni oproti presile  škretov, for Death and Glory! Alebo o Lásku nebeskú, kde...(vyberte si dej ľubovoľného príbehu, všetky sú skvelé.) Milujeme zimomriavky a ten pocit, že toto je ono. 

A ja som pred chvíľou ležal vo vani, počúval svoju úplne naj-naj-naj obľúbenejšiu hudbu a bol sám so sebou. A zrazu som ho mal. Ten pocit z konca filmu, kedy všetko šťastne skončí a vy sa tešíte. A došlo mi, že som šťastný. Lebo mám priateľov, ktorých milujem. Lebo moja rodina je skvelá. Lebo dokážem, čo si zaumienim. Lebo aj bolesť je dobrá. Lebo všetko šťastne skončí. Lebo Láska je odpoveď. A toto celé je na dosah ruky. A ak sa vám zdá, že váš život film nepripomína ani zďaleka, tak tomu pomôžte! Je to ľahké! Urobiť niečo hrdinské, zachrániť svet alebo priateľa v obyčajnej každodennej núdzi. Urobiť niekomu najlepší deň jeho života. Konať neočakávané veci, prihovoriť sa dievčaťu vo vlaku a pochváliť jej úsmev, kúpiť svojej mamke čokoládu len tak, pozvať niekoho na pivo. Zoznámiť sa s niekým úplne neznámym! Prekonať seba samého. Inšpirovať iných. Povedať "áno" na každý čo i len trochu dobrý nápad. Usmievať sa. A náš život bude krajší. Nehovoriac o epických príbehoch, ktoré po nás ostanú. A ktoré potom raz sfilmujú. A bude dokonané.

Volajú ma Jay a toto je môj svetŽiadne komentáre:

Zverejnenie komentára