štvrtok 9. júna 2016

Náhodné zamyselnia sa

Prišiel som na to, že malé radosti života treba povýšiť na veľké. Vlastne, asi neexistujú malé a veľké radosti, len radosti. Síce, keď sa mi narodí syn, budem sa z toho pravdepodobne tešiť viac, ako sa teším z toho, že si dávam pri západe slnka pivo na balkóne, ale radosť je radosť. 

A prišiel som na to, že keď sa veľmi bojíte, ako veci dopadnú a ostatní vám hovoria, aby ste na to kašľali, ste potom veľmi radi, keď veci dopadnú dobre. Povaha je povaha, nezrobiš nič. Treba ju prijať a urobiť z nej svoju hlavnú zbraň.

Prišiel som na to, prečo beatnici mali tak radi jazz. Je ako život sám, niekedy nervózny, uponáhľaný, taký čo vás ženie na cestu, inokedy rytmický a harmonický a potom ťažký, smutný a precítený. A niekedy nudný. 

Prišiel som na to, že rád píšem, ale neviem, či ma to niekedy bude živiť a ani by som to nechcel. Mám rád tieto svoje sentimentálne teplošinky a nechcel by som ich musieť písať. No a čo, že robíte prácu, ktorá vás nebaví najviac na svete. 

Prišiel som na to, že byť veľkorysý natoľko, že priznáte, že nemáte pravdu, že začnete vidieť na človeku, ktoré nemáte radi, niečo dobré a že považujete iných za rovnako skvelých ako samého seba je znakom veľkého človeka.

Prišiel som na to, že som chcem všetko vedieť a chcem vedieť, aké je všetko. Hrozne by som chcel vedieť, aké je to byť ženou (aspoň na mesiac), aké je byť tak pekný, že sa za vami baby otočia alebo aké je to žiť na ulici. Väčšina z toho sa dá vyskúšať, takže mám nádej, že moje feťácke chcenie bude na konci života upokojené. 

Prišiel som na to, že rád splývam. Tak volám stav mysle, keď beriem všetko tak, ako to ide a nesnažím sa to hrotiť žiadnym smerom. Jasné, že sa splývať sa nedá večne a občas potrebujete veci plánovať a hrotiť. Ale čo nepotrebujete nikdynikdy je rozmýšľanie štýlom čo ak... Nechať minulosť minulosťou a sústredisť sa na (TE) RAZ namiesto KEBY je základom  procesu uchovania si zdravého rozumu a procesu žitia šťastného života. 

A prišiel som na to, že zvládnem dospelosť. Neviem ešte ako, dokonca neviem presne povedať, čo znamená byť dospelý ale prestal som sa toho báť a vyhýbať sa tomu. 

Nemám chuť tu sedieť a vymýšľať ideálne a poučné zakončenia blogu, takže toľko náhodných zamyslení o živote. Majte sa radi a ak niekoho máte, povedzte mu to čím skôr. Aj mne môžete. 

Volajú ma Jay a toto je môj svet.Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára